Izmir Sağlıklı Yaşam | Izmir Meditasyon | Izmir Rezonans | Izmir Holoterapi | Izmir Nefes Egzersizleri | Bostanlı, Karşıyaka, İzmir


İçeriğe git

Izmir Sağlıklı Yaşam | Izmir Meditasyon | Izmir Holoterapi | Izmir Nefes Egzersizleri | Karşıyaka, İzmir

Ders Türü/Meditasyon

Bizi Desteklemek İsterseniz Bu Sayfayı Beğenin"+1"  
(Düğmeyi Turuncu Yapınız)
YELDA ÇETİNER ile | Izmir Sağlıklı Yaşam | Izmir Meditasyon | Izmir Holoterapi | Izmir Nefes Egzersizleri | Çiğli,Mavişehir,Bostanlı,Karşıyaka,İzmir

Nefes Kullanımı Nedir? Nefes Çalışmaları Ne İşe Yarar?

Nefes Kullanımı; farklı şekillerde ve seviyelerde oluşturulan oksijen-karbondioksit alışverişleri ile kan kimyasında, hormonal düzeyde, otonom sistem üzerinde ve beynin sürüngen beyin, memeli beyni ve korteks bölgeleri üzerinde etki oluşturularak amaca uygun fayda sağlanmasıdır.

Nefes Teknikleri; etkileyici konuşma, duygu, düşünce kontrolü, irade kontrolü, odaklanma, konsantrasyon, motivasyon, heyecan ve stres kontrolü, hızlı okuma, okuduğunu anlama, haz ve acı algısının dengelenmesi, beta ve alfa dikkat seviyeleri oluşturma gibi kişinin performansını ve iş verimini yakından ilgilendiren konularda destek vermektedir. Doğru ve yeterli nefes almanın öğrenilmesi ile başlayan çalışma, nefes teknikleri kullanımı ve nefes farkındalığı sağlanması ve bilinçaltı dengelenmesi sonucunda fiziksel, duygusal, düşünsel sağlık açısından üst bir seviye oluşturulmasını sağlar.

Diyaframı daha iyi kullanarak,yaşlanmamızı otuz -kırk yıl erteleyebilir ve bir çok hastalıktan kaçınabiliriz.Haftalarca yemek yemeden,günlerce su içmeden yaşayabilecekken hava olmaksızın sadece birkaç dakika yaşayabileceğimiz basit bir gerçektir.Nefesimiz iç ve dış dünyalarımızla irtibat kurar.Doğru nefes almak farkındalığınızı yükseltir ve böylece 'kim' ve'ne' olduğumuzun farkına varmamıza yardımcı olur. Bu nedenle farklı nefes alma teknikleri öğrenmek sağlıklı yaşamanın en iyi ve hızlı yoludur. "Dance Hall Dans ve Spor" Doğru nefes atölyelerimize katılıp zihin ,beden ve ruh sağlığınızda uyum ve denge sağlayıp ,mutluluk dolu bir yaşama kavuşabilirsiniz.

Nefes çalışmalarının hemen sonrasında görülebilen değişimler:
* Yaşamın her alanında uyum, denge, huzur, mutluluk...
* Sağlıklı olmak, sevgi ve saygı üretme
* Kendini güvende hissetme
* Potansiyelleri ortaya çıkarabilmek ve kullanabilme
* Dışa bağımlılıktan vazgeçip, kendi gücünü oluşturma
* Neşe, sevinç, coşkuyu arttırarak iş verimini çoğaltmakNefes tekniklerini amaca yönelik kurgulayarak bazı hormonları, isteğe göre sempatik ya da parasempatik sinir sistemini süratle aktive edebilir, sevinç, neşe, yaşam heyecanı kazanılmasını, iş hayatınızda mutlu ve huzurlu saatlerin çoğaltılmasını, istekli ve arzulu bir iş yaşamını sağlayabilirsiniz.

Doğru nefesin öneminden biraz bahsedelim. Nefes sadece havanın alınıp verlmesi değil hayatın temel devinimidir.Bir bebeğin ağlaması ya da gülmesini görmüşsünüzdür.Ortalığı yırtarcasına kahkaha atarken veya ağlarken şiddetle sarsıldığını ,karnının yukarı aşağı inip kalktığını gözlemlemişsinzdir.Bu devinimlerin nedeni maksimum çalışan diyafram kasıdır.Ne yazık ki birkaç yıl içinde bu doğal ve sağlıklı nefes akışını kaybederiz.Çoğu kişi kısıtlı nefes aldığının farkında bile değil.Bir düşünce veya hayalin,mutluluk,sevinç,üzüntü,huzur gibi duyguları etkiledği gibi ruhsal durumumuzun da nefesimizi mevsimlerin değişimi kadar etkileyp değişitirdiğinin bilincinde misiniz? Günümüzde yaşanan güç ve rekabet kavgaları,siddet ve korkular birçok insanın nefes sistemini zaman içinde iyice sığ bir hale gelmesine,sağlıksız ve kalitesiz bir hayata neden oluyor.Başka bir deyişle yetersiz ve yüzeysel göğüs(üst) solunumuyla sağlıksız bir ruh ,fizik ve duygu bedene sahip oluruz.Biliyoruz ki bedenimizn tüm hücreleri hayatta kalabilmek için oksijene gereksinir.Kısıtlı oksijen alımı zamanla hücrelerin ölümüne neden olur.Bedenimizin en çok oksijene ihtiyaç duyan organı beyindir.Yetersiz oksijen beynin,kalbin,sinir sisteminin çalışmasını kısıtlar,bağışıklık sistemini zayıflatır ve bu şekilde tümör oluşumuna yatkınlığı artırır.

"Doğru Nefes" tanımını yapalım:
Doğru nefes burundan alınıp burundan verilen, diyafram kullanımı ile ciğerlerin tamamı ile gerçekleştirilen, derin, sessiz ve dakikadaki sayısı en az olabilendir. Doğru nefes alarak farkındalığı yüksek,sağlıklı,canlı ve mutlu bir yaşam elde edebiliriz.Unutmayalım ki nefesi değiştirdiğimizde hayatımız değişir.Yaşamımızın tüm alanlarını birbirine bağlar.Stresden kurtulup içsel dengeyi kurmanın en güzel yoludur.Bilinçli nefes alışverişi sinir stemindeki gerginlikleri anında giderir ve bizi rahatlatır. Kısaca yeniden bir çocuk gib doğal ve sağlıklı nefes alabilmek için doğru nefes eğitimi yani çeşitli diyafram güçlendrici egzersizler ve teknikler uygulamak gerekli.O yüzden en iyi nefes bebekler dışında ,eğitim almış sanatçılar,konuşmacılar ,sporcular alır.Eğitim aldıktan sonra bu çalışmaları 4 ila 6 ay arasında tekrarlamak gerekir.

Tarih boyunca birçok uygarlık beden,zihin ve ruh uyumunun anahtarının nefes olduğunu biliyorlardı.Ve nefesi iyileştirici bir güç olarak kullanıp,ayrıca dini ve mistik çalışmalarında bolca yer vermişlerdi.Son yıllarda tüm dünyada ve ülkemizde nefes çalışmaları kabul görür hale geldi.İşte ben tüm bu yazdığım neden ve bu nedenlere bağlı sonuçlardan ötürü, bunun yanında da mesleğime olacağı yararı da yanında bulundurarak nefes eğitimini almaya karar verdim. Nefes eğitimini aldıktan sonra en başta çalışmaları kendi üzermde deneyimledim.Zaman geçtikçe yaşadığım değişim ve dönüşümler kişisel gelişim maceramda yaşadığım en olumlu sonuçları almam neden oldu.Daha sonra ailem,yakınlarım ve pilates sınıflarımla yaptığım çalışmalardan gelen olumlu dönüşler beni yüreklendirdi.Şimdilerde gerçekleştirdiğim nefes atölyelerinde kullandığım teknklarin,terapilerinve bilgilerin olumlu yararları nefes olgusunun ne kadar önemli olduğunun kanıtıdır.

Doğru nefes almanın dışında uygulayacağımız nefes teknikleri ile dikkat ,motivasyon,konsantrasyon,odaklanma,gevşeme,bırakma,izin vermeyi sağlayabiliriz.Nefes teknikleri ile bilinçaltınızı boşaltmayı ve zihni kontrol etmeyi öğrenerek yaşam kalitenizi ve kaderinizi değiştirebilirsiniz.Kötü alışkanlıklarınızı, panik atak, anksiyete, depresyon, obsesyon, dikkat dağınıklığı, cinsel isteksizlik, ereksiyon zorluğu, öğrenme zorluğu, imtihan heyecanı, kekemelik, uyku apnesi, horlama, reflü, burun tıkanıklığı ve nefes darlığı gibi birçok rahatsızlığınızı düzeltebilirsiniz.Hayatınızı tazelemek ,denge,huzur,mutluluk için kısacası kendimizi doğadan bir parça olarak hissetmek için "Dance Hall İzmir Dans ve Spor"da Yelda Çetiner ile atölye programlarına katılmanızı tavsiye ediyoruz. Aşağıda nefes egzersizlerinden bir örnek ve Atölye Çalışma Programını Bulabileceksiniz.

Vietnam Nefes Alma Tekniği
Bu teknik,bağırsaklar karaciğer,ve pankreas için harika bir masajdır.
Burnunuzdan yavaş yavaş nefes alın ve karnınızı olabildiğince şişirin, bir iki saniye bekleyin yavaşça nefes verin ve karnınızı tamamen indirin ve sonra bir iki saniye daha bekleyin. Şu şablonu kullanabilirsiniz: iki saniye nefes al-iki saniye bekle-dört saniye nefes ver-iki saniye bekle. Bu egzersizi ilk hafta onlu,ikinci hafta onbeşli ve üçüncü hafta yirmili seriler halinde yapabilirsiniz.Bir ay sonra yapabiliyorsanız otuz ila altmışlı seriler halinde devam edebilirsiniz.


ATÖLYE ÇALIŞMA PROGRAMI

1.Bölüm:
• Genel nefes tanımı ve nefes analizi
• Diyafram kullanımının yararları
• Diyafram egzersizleri
• Nefes meditasyonu 1

2.Bölüm:
• Nefes teknikleri nedir ve faydaları
• Nefes ile göz kaslarını kuvvetlendirmek
• Nefes ile enerji arttırmak
• İştah kesen nefes tekniği
• Nefes alma, tutma ve verme zamanlarını geliştirmek
• Nefes ile bölgesel zayıflama çalışması
• Nefes meditasyonu 2
• Kapalı burun kanallarını açma teknikleri
• Nefes darlığı, Nefes alma sorunları için nefes çalışmaları
• Ardışık burun nefesi


• Ağrı giderici burun nefesi
• Serinletici nefes
• Temizleyici nefes
• Nefes meditasyonu 3
• Zayıflamada nefes kullanımı
• Metabolizma hızlandıran 4lü nefes tekniği
• Ellerle şifa ve enerji aktarımı için nefes kullanımı
• Üflemeler ve nefes ile enerji transferleri
• Gevşeme ve relaksasyon Çalışması
• Korku, endişe, panik atak, anksiyete ve depresyon için özel nefes teknikleri

• Kartal nefesi(Bu çalışma Kuantum Fiziği yorumunun “Enerji düşünceyi izler” prensibini güncellemektedir.Düşünceyi nefesle birlikte hareket ettirip konsantrasyonu en yüksek seviyeye getirir.)

3.Bölüm: Rezonans Kanunları
Bu bölümde rezonans kanunu nedir ve nasıl çalışıyor öğreneceksiniz.. hissettiğimiz ya da düşündüğümüz her şey, bir rezonans alanı oluşturur ve biz isteklerimizi yönetebiliriz diyoruz ve ayrıntıları..yaşamınızda tüm mucizelere en hızlı şekilde kavuşabilmeniz için pratik formüller, problem çözümleri, farklı konularda farklı afirmasyonlar ve bunları nasıl kullanacağınız,başarıya ulaşmış gerçek öyküler .. dilekleri gerçekleşenlerin gerçek öykülerini öğrenceksiniz..kimbilir belkide sizin öykünüze benziyordur..

Düşünce gücümüzle yeni bir gelecek oluşturabilirmiyiz? EVE EVET EVET!
İçimizde var olan hayatı yönetme isteğini nasıl doğru biçimde kullanacağız?
(çok başarısızım,çok mutsuzum,çok yalnızım) çocukluğumuzdan bu yana bizi esir alan inanç kalıpları ve cümleleriyle nasıl başa çıkacağız?tüm bu olumsuzlukların üstesinden gelmek için ne yapmalıyız?
Doğru istemek nedir ve doğru istemekle neleri başarabiliriz? Siz kendiniz için ne istiyorsunuz?

* kilo vermek istiyorum
* doğru eşi hayatıma çekmek istiyorum
* sınavda başarılı olmak istiyorum
* beni mutlu eden ve kazançlı bir iş istiyorum
* hayalimdeki evi istiyorum..
* ve daha niceleri..
* Her şeyi denememe rağmen bazı şeyler bir türlü olmuyor neden ? sorusunun yanıtlarını öğreneceğiz..

Yaşantımızda tüm dileklerimizi nasıl gerçeğe dönüştürebiliriz? içimizde var olan hayatı yönetme isteğini nasıl doğru biimde kullanacağız? dilek dilerken hata nasıl engellenir?ve dilek dileme formülü!

4.Bölüm: Holoterapi ( Nefes terapisi )
Bilinçaltı nedir? Nasıl temizlenir?
Nefesle bilinçaltındaki duygu ve düşünceleri temizlemek
Nefesle zihin dalgaları ve zihin seviyelerini kontrol etmek
Holoterapide detoks botoks etkileri
Nefes terapisi ile Korkularla yüzleşmek
Nefes terapisi ile Bilinçaltı kotlarını genişletmek
Nefes terapisi ile Bolluk ve bereket bilinci oluşturma

Holoterapi, butunluge ulasma/ tamamlanma calismalari olarak kurgulanmis kisilerin derin bilincalti derinliklerini kesfetmelerini saglayan, bilincin hizli solunum ve belirli affirmasyonlarla calismalaridir.

HOLOTERAPININ ETKIN OLDUGU ALANLAR

A) Bilinçaltı çöplerinin temizlenmesi
B) Beyinin/hafızanın boşaltılması ve genişletilmesi
C) Her türlü psikolojik rahatsızlıkların iyileştirilmesi
D) Bilinçaltındaki korku ve endişelerin giderilmesi
E) Fizik beden üzerindeki bir çok patolojinin (hastalığın) iyileştirilmesi
F) Hormonlarin aktive edilmesi ve dengelenmesi
G) Botoks etkisi
H) Detoks etkisi
I) Kurban bilincinden çıkış
I) Kisilerle ilgili iliskileri düzeltmek
J) Bolluk ve bereket oluşturmak
K) Obsesyon (Takıntı)
L) Karma çözümü
M) Duyular dışı algının açılması
N) Bilinç ve farkındalık gelişimi
O) Her türlü alışkanlığın sonlandırılması
P) Genetigi iyileştirmek / DNA aktivasyonu


İçeriğe geri dön | Ana menuya dön